دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۰۹/۲۵

برگزاری المپیادهای ورزشی خانه‌های ورزش روستایی استان خراسان رضوی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها ، برگزاری المپیادها و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی خانه های ورزش روستایی است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها ، برگزاری المپیادها و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی خانه های ورزش روستایی است.
محمد حسین صالحی صالحی اظهار کرد: متأسفانه موضوع اعتیاد در جامعه یکی از دغدغه‌های جدیست و امروز اولویت اصلی آسیب‌های اجتماعی است. طبیعتاً ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی استان برنامه‌های زیادی هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه ورزش، که دارای اثرگذاری مستقیمی در پیشگیری است، دارد. ما هر چقدر بتوانیم میزان نشاط اجتماعی را بالا ببریم از ان طرف حتماً در کاهش گرایش به سمت اعتیاد نقش موثری خواهیم‌داشت. اقداماتی که انجام شد در همین راستا بود.
وی افزود: ما سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل ورزش جوانان و دفتر امور روستایی استانداری داشتیم که سه دستگاه وسایل ورزشی را برای روستاها تامین کنند. سال گذشته حدود صد خانه ورزش با همین رویکرد تجهیز شد امسال هم در تداوم همان تفاهم‌نامه سال گذشته مجدد تفاهم‌نامه جدیدی بین سه دستگاه منعقد و تا به امروز هشتاد خانه ورزش روستایی با این تجهیزات که ارسال خواهد شد تجهیز می‌شوند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: سال گذشته یک میلیارد ریال و امسال هم هفتصد میلیون ریال از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر اساس تفاهم نامه ستاد با وزارت ورزش برای تجهیز خانه های ورزش روستایی استان اختصاص یافته است که ان‌شاءالله اگر خدا کمک کند و وضعیت اعتباری مناسب باشه تا زمانی که پشتیبانی اعتباری شود این طرح حتماً ادامه خواهدداشت.
صالحی در مورد تاثیر طرح بر کاهش جرایم اینگونه تصریح کرد: یک رابطه کارشناسی و منطقی بین این معادله برقرار است. هر چقدر میزان گرایش جوانانمان به سمت ورزش بیشتر شود، سلامت جسمی و روحی روانی‌ آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. یکی از معضلات جدی و عوامل گرایش به سمت اعتیاد عدم نشاط اجتماعی در جامعه است.ما هرچقدر در این حوزه تلاش کنیم حتماً اثر مستقیم دارد.
وی در پایان گفت: یکی از کارهایی که ما باید در تداوم این تجهیز خانه‌های ورزش روستایی انجام دهیم و در برنامه‌ نیز وجود دارد و تفاهم‌نامه‌اش هم در حال انعقاد است؛ بحث برگزاری المپیادهای ورزشی و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی با اولویت خانه‌های ورزش روستایی که تا الان تجهیز شده‌اند، است.
 


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان