دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۰۸

تاکید استاندار خراسان رضوی بر اشتغال و توانمندسازی معتادین متجاهر

استاندار خراسان رضوی بر لزوم ایجاد یک بانک اطلاعاتی در مورد معتادین متجاهر استان تاکید کرد و گفت: از همه ظرفیت‌های استان باید در راستای اشتغال و توانمندسازی معتادین متجاهر استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم ایجاد یک بانک اطلاعاتی در مورد معتادین متجاهر استان تاکید کرد و گفت: از همه ظرفیت‌های استان باید در راستای اشتغال و توانمندسازی معتادین متجاهر استفاده شود.

 محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: نیازهای حوزه مبارزه با مواد مخدر باید بعد از احصاء، اولویت بندی شده و برای آن‌ها تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استان برای ساماندهی معتادین متجاهر، گفت: با کمک همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای حمایتی می‌توانیم هر چه سریع تر معتادین متجاهر را ساماندهی کنیم.
وی به ضرورت وجود بانک اطلاعات جامع ویژه معتادین متجاهر برای اتخاذ برنامه‌ریزی‌های اثربخش و کاربردی اشاره کرد و افزود: تدوین بانک اطلاعاتی جامع با بهره‌گیری از ظرفیت همه دستگاه‌های ذی‌ربط برای غربالگری و پالایش معتادین متجاهر ضروری است.
معتمدیان بر مشارکت مردم در ساماندهی معتادین متجاهر تاکید کرد و افزود: ظرفیت‌های مردمی و خیرین از جمله سمن‌ها در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده و به عنوان یک پشتوانه مردمی می‌تواند به کار گرفته شود.
استاندار خراسان رضوی در خصوص توانمندسازی و اشتغال معتادین متجاهر گفت: متوقف کردن اقدامات حمایتی از معتادین متجاهر بعد از درمان باعث می‌شود چرخه رسیدگی بارها تکرار شود، لذا باید ضمن استفاده از تجربیات الگوهای موفق، از ظرفیت آموزش درحوزه مشاغل کوتاه مدت سازمان فنی و حرفه ای و ایجاد اشتغال توسط دیگر حوزه‌ها مانند شهرداری استفاده شود.


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان