دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۱۰

حمایت دستگاه قضایی در نظارت بر اقدامات حوزه درمان اعتیاد قابل تقدیر است

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: حمایت دستگاه قضایی از نظارت بر اقدامات و فعالیتهای حوزه درمان اعتیاد قابل تقدیر است.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: حمایت دستگاه قضایی از نظارت بر اقدامات و فعالیتهای حوزه درمان اعتیاد قابل تقدیر است.


فرید براتی سده در جلسه مشترکی که با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، سازمان‌های متولی حوزه درمان اعتیاد استان خراسان رضوی و دادستانی مشهد در محل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از دادستانی برای همراهی و حمایت از اجرای برنامه‌های درمان علی الخصوص در حوزه مراکز ماده 16 قانون بر لزوم همدلی و همراهی دستگاههای متولی حوزه درمان اعتیاد تاکید کرد.


وی خاطر نشان کرد: بر اساس بخشنامه‌های ابلاغ شده از سوی ریاست سازمان بهزیستی کشور و همچنین معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افرادی که در سازمان‌های متولی درمان و کاهش آسیب اعتیاد و در بخشهای نظارت بر مراکز درمان فعالیت می‌کنند، نمی‌بایست خودشان بصورت حقیقی در این حوزه فعالیت کنند.


مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی تأکید کرد: پیشنهاد می‌کنم در صورتیکه دادستانهای شهرستانها اشکالاتی را در مراکز درمان تحت پوشش سازمان بهزیستی مشاهده می‌کنند، موارد را به سازمان بهزیستی کشور برای پیگیری و رسیدگی منعکس کنند.


براتی سده گفت: در خراسان رضوی همکاری و مشارکت خوبی میان دستگاه‌های حوزه مبارزه با اعتیاد وجود دارد و ورود شهرداری و حمایت این نهاد از اجرای ماده 16 و مراکز نگهداری و درمان معتادین متجاهر قابل توجه است.


وی همچنین تاکید کرد: معتادینی که متجاهر نیستند نباید در مراکز ماده 16 پذیرش شوند و واحدهای غربال‌گری لازم است، بر اساس دستورالعمل و پروتکل ماده 16 نسبت به بررسی شرایط معتادان دستگیر شده از نظر دارا بودن ملاکها تجاهر به اعتیاد اقدام کنند.


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان