دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۱۰

استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و فضای مجازی در برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی بر اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و فضای مجازی در اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی بر اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و فضای مجازی در اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.


محمدحسین صالحی در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری استان خراسان رضوی گفت: با توجه به وضعیت جدید ایجاد شده و با وجود شیوع بیماری کرونا، حداکثر استفاده لازم از صدا و سیما و سایر رسانه‌های استان به ویژه استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در خصوص اطلاع‌رسانی در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام شود و دستگاه‌های عضو کمیته فرهنگی پیشگیری شورا، فعالیت‌های پیشگیری از اعتیاد، فرزندپروری و مهارت‌های زندگی را در دو بخش آموزش‌های مجازی و حضوری (با رعایت پروتکل های بهداشتی) انجام دهند.


وی ضمن تبیین برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر به ویژه طرح یاریگران زندگی، بر افزایش اثرگزاری هر گونه برنامه فرهنگی پیشگیری تاکید کرد و بیان داشت: اعتیاد به موادمخدر یکی از دغدغه‌های جدی جامعه و اولویت اصلی آسیب‌های اجتماعی است.


دبیر شورا گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی استان برنامه‌های زیادی در حوزه پیشگیری و در حوزه ورزش دارند که دارای اثرگذاری مستقیمی در پیشگیری است؛ زیرا افزایش نشاط اجتماعی در کاهش گرایش به سمت اعتیاد نقش موثری دارد.


صالحی بیان کرد: یکی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها پس از تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، بحث برگزاری المپیادهای ورزشی و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی با اولویت خانه‌های ورزش روستایی که تا الان تجهیز شده‌اند.


وی افزود: طرح جامع مبارزه با موادمخدر با محوریت محلات طی روزهای آینده کلید زده خواهد شد، این طرح با هدف درمان، پیشگیری، توانمندسازی و مقابله با خرده فروشان مواد می‌باشد که در این راستا، 13 محله شناسایی و هماهنگی‌ها و جلسات اولیه توجیهی انجام شده است. همچنین برنامه‌های محله‌ور پیشگیری از اعتیاد راه‌اندازی  شده تا این موضوع به یک حرکت اجتماعی گسترده و پایدار تبدیل شود.


دبیر شورا خاطر نشان کرد: با توجه به تدابیر و تاکیدات دبیرکل ستاد در سومین نشست تخصصی معاونان، مشاوران و مدیران کل ستاد و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌ها، اجرای موثر طرح یاریگران زندگی در راستای پیشگیری از اعتیاد به عنوان اصل اول و اولویت مبارزه با موادمخدر و کاهش تقاضای موادمخدر و روانگردان‌ها در محیط‌های هدف مورد تاکید می‌باشد که از سوی دستگاه‌های عضو کمیته فرهنگی پیشگیری استان برنامه‌ریزی لازم برای اجرای آن انجام شده است.


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان