دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۱۰

رویکرد جدید مبارزه با مواد مخدر در خراسان رضوی محله‌محوری است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی "محله‌محوری" را رویکرد جدید این حوزه در استان اعلام و بیان کرد: اجرای "طرح جامع مبارزه با مواد مخدر با محوریت محلات" امسال در همین راستا در خراسان رضوی آغاز شده است.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی "محله‌محوری" را رویکرد جدید این حوزه در استان اعلام و بیان کرد: اجرای "طرح جامع مبارزه با مواد مخدر با محوریت محلات" امسال در همین راستا در خراسان رضوی آغاز شده است.
محمدحسین صالحی در نشست کارگروه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گناباد در جنوب خراسان رضوی افزود: مرحله نخست اجرای این طرح در هر یک از محلات مناطق سیزده‌گانه کلانشهر مشهد به صورت آزمایشی آغاز شده تا به تدریج به دیگر مناطق شهری و روستایی خراسان رضوی نیز گسترش یابد. 
صالحی افزود: این تغییر در قانون راههای گریز قاچاقچیان را افزایش داده زیرا  ممکن است اموال را به نام دیگر افراد ثبت نمایند. باید راههای کسب منفعت اقتصادی از قاچاقچیان مواد مخدر سلب شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در ادامه، برخورد با توزیع‌کنندگان یا ساقیان و خرده‌فروشان مواد مخدر را مهمترین مطالبه مردم از مسوولان اعلام و بیان کرد: بخاطر وجود خلاء قانونی، در دستگاه قضایی برخورد قاطع با این دسته از افراد صورت نمی‌گیرد. 
وی ادامه داد: باید پیشگیری از اعتیاد به عنوان یک اصل مهم مورد توجه همه دست‌اندرکاران، متولیان قانونی، دستگاههای اجرایی و ارگانهای ذیربط قرار گرفته، در این مسیر از ظرفیت مشارکتهای مردمی و شهروندان نیکوکار بیش از پیش بهره گرفت و همچنین با برنامه‌ریزی اصولی از نظر روانی و اجتماعی تمایل به مصرف این مواد را در جامعه و افراد کاهش داد.
وی "افسردگی" را یکی از مهمترین عوامل گرایش به اعتیاد مواد مخدر توصیف و بیان کرد: مسوولان فرهنگی و اجتماعی باید به همین خاطر آگاهی و اطلاعات والدین، دانش‌آموزان و دانشجویان را برای پیشگیری از آسیبهای چنین وضعیتی افزایش داده و به روز نمایند. 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: پیشگیری از اعتیاد در اولویت مقابله با آسیبهای اجتماعی قرار دارد زیرا علت ۵۵ درصد طلاقها، ۷۰ درصد جرایم زندانیان و بخش اعظم موارد کودک‌آزاری به عنوان عمده‌ترین آسیبهای اجتماعی کنونی مرتبط با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است. 
وی افزود: با وجود اقدامات دستگاههای اجرایی و ارگانهای مسوول در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مقابله با قاچاق مواد مخدر هنوز راههای دسترسی افراد به مواد اعتیادآور زیاد و این واقعیت تذکردهنده لزوم جدیت در مبارزه با مواد مخدر است. 


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان