دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۱۷

ساماندهی و نگهداری حدود ۱۸۰۰ معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶ استان خراسان رضوی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در بازدید فاطمه رحمانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اردوگاه حسن آباد گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶ استان خراسان رضوی ساماندهی و نگهداری می شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در بازدید فاطمه رحمانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس  شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اردوگاه حسن آباد گفت: در حال حاضر حدود 1800 معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 استان خراسان رضوی ساماندهی و نگهداری می شوند.
 
محمدحسین صالحی در جریان این بازدید افزود: ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در یک مرکز سبزوار و ۹ مرکز در مشهد ۲ هزار نفر است و با اقدامات صورت گرفته تکمیل دیگر مراکز در حال ساخت در مشهد و شهرستانها ، تا پایان سال جاری هزار و ۵۰۰ نفر به ظرفیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر در این استان استان افزوده می‌شود.
وی به مرکز نگهداری در حال احداث حسن آباد اشاره و بیان کرد: با تکمیل این مرکز نزدیک به سه هزار نفر به ظرفیت نگهداری معتادان در این استان افزوده می شود ، فاز این پروژه که با مشارکت شهرداری مشهد درحال تکمیل می باشد به ظرفیت ۵۰۰ نفر با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال دربهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
صالحی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استان برای ساماندهی معتادین متجاهر، گفت: در صورت همکاری همه دستگاه‌های دولتی ، سازمان های مردم نهاد و نهادهای حمایتی می‌توان معتادین متجاهر را ساماندهی کرد که با توجه به  فصل سرما و پیش‌بینی موج سوم کرونا ، معتادان متجاهر در خراسان رضوی جمع آوری می شوند.
وی افزود: به دلیل شیوع کرونا حدود ۸۰۰ نفر از ظرفیت موجود نگهداری معتادان در استان کاسته شده و این ظرفیت به ایجاد مرکز قرنطینه اختصاص یافته یا به خاطر ایجاد فاصله بیشتر تخت ها در مراکز از مجموع ظرفیت نگهداری کاسته شده است.
صالحی با اشاره به اینکه معتادان متجاهردر سطح شهر بویژه حاشیه شهر دیده می‌شوند، ادامه داد: خراسان رضوی ۹۰۰۰  معتاد متجاهر دارد که از این تعداد ۶۰۰۰ نفر در مشهد پراکنده‌اند. همچنین ۷ الی ۸ درصد از معتادات متجاهر استان زنان هستند.
 

 
 


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان