دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۰/۲۰

ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌ نخبگان در مبارزه هدفمند با مواد مخدر و روانگردان‌ها

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ های علمی و تخصص نخبگان استان برای مبارزه هدفمند با مواد مخدر و روانگردان‌ها استفاده شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ های علمی و تخصص نخبگان استان برای مبارزه هدفمند با مواد مخدر و روانگردان‌ها استفاده شود.


محمد حسین صالحی در بازدید از پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: با توجه به پیچیدگی های پدیده شوم اعتیاد می بایست با استفاده از دانش و تخصص نخبگان، مبارزه هوشمند و هدفمندی در برابر مواد مخدر و روان‌گردان‌ها صورت پذیرد و برای پیشگیری و درمان اعتیاد برنامه‌های جامع و دانش بنیان تهیه و تدوین شود و نسبت به اجرای هدفمند و اثربخش آنها اقدام شود.


وی، کارکرد و جایگاه دانشگاه‌ها و نخبگان علمی جامعه را برای پیشگیری از اعتیاد و کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مهم و تعیین کننده دانست و افزود: به منظور بهینه‌سازی  روش ها و مبارزه هدفمند با مواد مخدر، نظرات و ایده‌های موثر و کاربردی از سوی متخصصان ،شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان جوان در عرصه مبارزه با مواد مخدر بسیار ضروری است .


دبیر شورا افزود: توسعه مطالعات و پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان و ضرورت بهره گیری از فناوری‌ها و دانش روز دنیا یکی از اهداف ستاد مبارزه با مواد مخدر است که با تعامل بیشتر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با دانشگاه ها و مراکز علمی محقق خواهد شد.


گفتنی است در این دیدار دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی ، کارشناسان پژوهش و درمان شورا، رئیس پژوهشکده بوعلی، رئیس مرکز رشد و سلامت دانشگاه فردوسی، مدیران گروه های پژوهشی، طب سنتی، شتابدهنده ها و دارویی همچنین معاون پژوهشی پژوهشکده حضور داشتند.


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان