دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان
  محمدحسین صالحی   

۱۳۹۹/۱۱/۱۱

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هنری و فضای مجازی در برنامه‌های جامع مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی بر اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هنری و فضای مجازی در برنامه های جامع مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی بر اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هنری و فضای مجازی در برنامه های جامع مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.


محمدحسین صالحی در نشست هم اندیشی با تعدادی از هنرمندان و فعالان رسانه و فضای مجازی با اشاره به نقش و تاثیر فرهنگ و هنر و رسانه در پیشگیری از اعتیاد گفت: فرهنگ، هنر و رسانه بویژه فضای مجازی نقش موثری در برنامه های جامع مبارزه با مواد مخدر از جمله پیشگیری، درمان و مقابله دارد.


وی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد کاهش سن اعتیاد، گسترش مصرف مواد صنعتی پر خطر و افزایش مصرف مواد مخدر در بین جوانان و حتی زنان هستیم که این مسئله زنگ خطری برای جامعه است؛ بنابراین باید در برابر این پدیده شوم اجتماعی با همدلی و هم‌زبانی از هنرمندان و افرادی که در جامعه تاثیرگذار هستند استفاده کرد تا با تولید آثار فاخر فرهنگی، نوجوانان و جوانان را از خطرات گرایش به مواد مخدر آگاه سازند.


دبیر شورا با اشاره به ضرورت نقش آفرینی گروه های مختلف هنری و نخبگان جامعه در پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد: امروزه باید تلاش کنیم که تهدیدات اجتماعی را با ورود و نقش آفرینی عوامل هنر به حداقل برسانیم و بدون تردید حضور و مشارکت اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در حوزه پیشگیری از اعتیاد بسیار اثرگذار خواهند بود.


صالحی گفت: با توجه به وضعیت جدید ایجاد شده و با وجود شیوع بیماری کرونا، حداکثر استفاده لازم از صدا و سیما و سایر رسانه‌های استان به ویژه استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در خصوص اطلاع‌رسانی در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام شود.


منبع : دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
تعداد بازدیدها : ۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان